Ненад Алексиќ Ша и Тара Симов неодамна раскинаа за време на нивниот престој во Скопје, но потоа се смирија.

Како што сега се наведува, двајцата се судриле за време на престојот во Македонија, а на инцидентот му претходела жестока расправија за поранешното момче на Тара.

Како резултат на неговото стискање, Тара се здобила со повреда во вид на модринки на раката.

– Ша ја удри Тара. Тоа се случи пред познато кафуле во центарот на Скопје. Прво избила расправија, заради нејзиното поранешно момче, па раперот се обидел да и го украде телефонот, а потоа тој почнал да ја влече за раката и да ја стиска. Тара многу се вознемири, буквално влезе во автомобилот и побегна кај некој друг, вели извор од блискиот круг на Тара Симов за српските медиуми.

Како што Тара им рече на своите пријатели, ситуацијата била лоша. Нејзините пријатели беа на прагот да го пронајдат Ша и да ги средат сметките со него.

– Дојде кај еден пријател со плачење и многу вознемирена. Имаше модринки на рацете, рече дека Ша и го сторил тоа затоа што и ја стиснал раката и ја влечел. Нејзиниот пријател целосно полуде кога ја виде во таква состојба, сакаше да го најде Алексиќ и да се справи со него, вели изворот.