Навивачите на полскиот прволигаш Легија познати се по грозоморните кореографии.

По кој знае кој пат ја преминаа границата на добриот вкус, откако вчера закачија транспарент на цела трибина на која рускиот претседател Владимир Путин е обесен.

Навивачите на полскиот Лех со аплауз го поздравија транспарентот на лутите ривали од Легија па во еден момент целиот стадион заедно пееше навредливи песни на сметка на рускиот претседател.