Јелена Карлеуша стана жена од кристали. Популарната ЈК настапи во еден клуб во Нови Сад, а како што вообичаено се случува кога се во прашање нејзините настапи – за таа пригода избра посебен стајлинг.

Овој пат таа навистина отиде чекор понатаму, бидејќи комплетниот костим беше изработен од кристали, а пејачката изгледа го следеше своето добро познато правило – „Најдобро сум облечена, а секогаш сум гола“.

А за во тој кристален костим да уживаат не само присутните на настапот, туку и милионските фанови на Инстаграм, ЈК објави видео од кое се врти во главата.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)