Катиа Авеиро, сестрата на еден од најпознатите светски фудбалери Кристијано Роналдо е хоспитализирана поради влошување на состојбата откако била позитивна на Ковид-19.

Тоа попладнево го објави самата Катија на социјалните мрежи со долга порака објавена на нејзиниот профил на Инстаграм. Таа напиша дека била позитивна на Ковид-19 на 17- тијули и по шест дена домашна изолација состојбата се влошила, по што била хоспитализирана поради пневмонија.

– Од 17-ти јули сум позитивна и бев во излоација дома, со мали симптоми. За жал, од минатиот петок, на 23-ти состојбата се влоши и имам пневмонија поради проклетиот вирус, по што моташе да ме коспитализираат. Сè оди добро, се опоравувам, благодарам на Бога и благодарам на докторите кои се грижат за мене, напиша КатијаАвеиро на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Katia Aveiro (@katiaaveirooficial)