На 23.01.2023 во 08.10 часот во Полициската станица Центар,Т.С.(73) од Скопје пријавил дека во неговиот дом на подрачјето на Центар бил нападнат со стаклен предмет од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.