СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Спортскиот свет потресен од СТРАШНА ВЕСТ, Шпанија во солзи: Ненадејно почина тренерот на Рафаел Надал

Едуардо Мена, познат фитнес тренер и поранешен фудбалер, почина на 56-годишна возраст.

Мена имаше проблеми со срцевата аорта, поради што во средата два пати беше опериран, но и покрај обидите на лекарите да му го спасат животот, операцијата имаше трагичен крај.

Станува збор за поранешен фудбалер, кој по кариерата се посвети на физичката подготовка на спортистите и планирањето на исхраната, а откако за кратко време се покажа дека одличен професионалец во оваа работа, почна да работи со најголемите ѕвезди.

Меѓу нив имаше фудбалски асови како Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Роберто Карлос и многу други, но тој не работеше само со фудбалери, негов клиент беше и еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рафаел Надал.

Покрај спортистите, тој соработуваше и со ѕвезди од јавниот сектор, пејачи, актери и многу други…