Kaвадарчанец истепал дете на одмор во Грција, а случајот е пријавен во македонската полиција.

Во Полициската станица Кавадарци вчера во 20.30 часот, С.К.(42) од Кавадарци пријавил дека околу 03.30 часот во двор на хотелски комплекс во Калитеа, С.П.(54) од Кавадарци го истепал неговиот малолетен син.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.