Во градот Паковраше, на главниот пат од Чачак до Ужице, се случила сообраќајна несреќа во која загинало едно лице, а тројца биле тешко повредени.

Во несреќата учествувал патнички автомобил со новосадски регистарски ознаки, кој се движел од правецот на Ужице и при престигнувањето удрил во камионот.

Сообраќајната несреќа се случила во 19.05 часот. Четири лица се здобиле со сериозни повреди во судирот на патник и камион, од кои едното починало на пат кон болницата, додека другите биле пренесени во Општата болница во Чачак.

Сообраќајот на тој дел од патот се одвива отежнато и се одвива по една коловозна лента, а формирани се колони возила.