Млад човек кој имал само 20 години починал во синоќешната сообраќајна несреќа која се случила на излезот од Крушевац околу 22:30 часот. Во сообраќајката учествувале два автомобили „Алфа Ромео“ и „Шкода“ со регистрации на Крушевац.

Во несреќата момчето настрадало тешко, било пренесено во болница но им подлегнало на повредите. Според неофицијални информации, повредени се уште две лица, возачот на „шкодата“, како и лицето од возилото „алфа ромео“, каде што се наоѓал 20-годишникот.

Според првите фотографии од местото на настанот, може да се види дека едно возило е целосно уништено. Сообраќајниот знак е откорнат од силината на ударот.

📷

📷

📷

📷