СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во сообраќајна несреќа на автобус во Унгарија, во близина на Будимпешта соопшти тамошната полиција.

Во автобусот се наоѓале повеќе од 50 патници, јави агенцијата МТИ.

Автобусот се движел во правец кон Будимпешта кога од непознати причини излетал од патот и се превртел, на 70 километри западно од главниот град на Унгарија.

Две лица се тешко повредени, а 46 се здобиле со полесни повреди.

ФОТО: Ројтерс