Неверојатни 200.000 евра за една сезона ќе ѝ бидат исплатени на Светлана Ражњатовиќ-Цеца за да ја замени Јелена Карлеуша во тв-шоуто „Ѕвездите на Гранд“, и со тоа таа ќе биде најплатена од сите во жирито, пишува Мондо, а дознава српски Курир.

Како да не беше доволно што фановите на Карлеуша плачат на Инстаграм за Јелена, додека фановите на Цеца се жестат и им возвраќаат, уште една нова шокантна бројка. Вреди ли Цеца толку?

Пејачката неодамна на медиумите им ги откри деталите за одлуката за трансферот:

– Не, не се случи земјотрес. Се случи голема понуда и заемна добра волја за да се подигне едно музичко натпреварување на уште повисоко ниво и дополнително да се популаризира. Со сето тоа, со заедничка сила и искуство, ќе формираме нови лица на музичката сцена. Преговорите траеја извесно време. Ги конкретизиравме дури вчера. Не сакав да зборувам јавно за тоа додека не се потпише договорот, штом тоа се заврши, продукцијата излезе со својата објава. Имам искуство на натпревари, како прво сама сум учествувала на нив и се борев за првите места, а п повеќе години од кариерата станав дел од „Ѕвездите на Пинк“. Да бидам искрена, имам одлични сеќавања од тоа натпреварување – рече Цеца во својата прва реклама.