СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Во Грција вчера се случи НАЈГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА ова лето: Пред очите на својот татко се удави 6 годишно девојче

Посетата на шестгодишно девојче на плажата во Каламаки, Коринтија, која била придружувана од нејзиниот татко, се претворила во трагедија, јавуваат грчките медиуми.

Девојчето го избегнало вниманието на својот татко и како што пренесува Korinthostv.gr, отишло на капење кое ѝ било последно. Пливач кој бил во околината го извлекол телото на несреќното девојче од морето и го донел на брегот.

– Следеа драматични моменти со несреќниот татко соочен со својата онесвестена шестгодишна ќерка. На лице место пристигнале лица од крајбрежната стража на Истмијас, додека на лице место веднаш се упатило возило на брза помош ЕКАВ со двајца спасувачи, објавија медиумите.

Тие самите направија се’ за да го вратат девојчети во живот. Шестгодишното девојче потоа било пренесено во болницата Коринт каде лекарите констатирале смрт.

Родителите на шестгодишното дете дале изјави во Капетанијата на пристаништата Истмија, каде што е преземена и прелиминарна истрага.