ТВ водителката Александра Илиевска ги живее најубавите моменти за една жена – првите месеци од мајчинството.

Таа кон крајот на месец јануари се пориоди со својта ќерка Сара, а уште за време на бременоста таа реши да се тргне од пред камерите.

Но, според нејзините објави на социјалните мрежи, може да се види дека и недостига работата на телевизија, особено кулинарското шоу „Брза кујна“ по кое стана најпрепознатлива.

Кога ја снема од кулинарското шоу, таа подолг период не откриваше која е причината, а по неколку месеци сподели дека ја нема поради тоа дека очекува бебе, а дополнетелно се штити и од коронавирусот.

Во тој период како да исчезна и од социјалните мережи, а сега кога ја навјасаа спомени од минатата година, сподели и еден таков заедно со сопругот кој ја стиска во прегратки, пресреќни затоа што тогаш била во почетокот на бременоста и знаеле дека нивниот сон е во зачеток.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra Ilievska (@aleksandra_ilievska_)

Таа облечена во деколтиран син фустан, насмеана, пресреќна…

-Моите најсреќни моменти се кога сум со семејството, пишува во описот со дополнивање дека се фотографирани на Св. Наум, а нивната Сара расте во стомакот на мама Александра.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra Ilievska (@aleksandra_ilievska_)

Овие спомени траат засекогаш, бидејќи се вредни и драгоцени за цел живот!