Српската водителка Сања Маринковиќ повторно е на удар на корисниците на социјалните мрежи, откако продолжува да постира провокативни фотографии со цел да го привлече вниманието на јавноста.

Водителката и авторка на емисијата „Magazine In“, моментално летува во Турција, каде што веќе три дена горат пожари. Со нова објава на својот Инстаграм профил, Сања повторно предизвика бурни реакции, исто како и пред неколку дена кога исмеваше дебели жени.

Откако вчера објави слика од плажа, на која се гледа густ чад, Сања вечерта објави и „стори“ од тераса, но многумина и замерија за тоа што го направи.

Таа ги крена нозете на оградата додека се одмараше вечерта и токму затоа предизвика гнев, бидејќи во позадина се гледаше страшен пожар, па многумина коментираа дека во несоодветна ситуација сака да „се пофали со погледот од тераса“.

Сликата наскоро беше отстранета од нејзината приказна, но сепак заврши на Твитер.

„Ај некој нека и го одземе мобилниот телефон на Сања Маринковиќ, многу е непријатно“, напишано е заедно со објавата.

Пред неколку дена исмеваше дебели жени

Медиумите пред неколку дена веќе пишуваа дека Сања оди на плажите и фотографира дебели жени, ги објавува фотографиите на социјалните мрежи и ги исмева поради нивниот изглед.

Овој ужасен потег ја разбесни српската јавност, а водителката уште еднаш беше мета на корисниците на Твитер, како и претходно поради натписот на една фотографија како „ковид елита“.

Сања на својот Инстаграм сликаше две жени со облини на плажа и додаде коментар кој ги зовре социјалните мрежи.

– И после ти Сања, размислувај за правилна исхрана и „дави“ го инструкторот да ги зајакне тренинзите. А види ја мојата комшика „аква паркот“ и нејзината пријателка – напиша таа во описот на фотографијата, исмејувајќи ги жените со „смешковците“ што ги додаде во описот.

Наскоро следеше вистинска бура на Твитер поради оваа објава, а корисниците на оваа социјална мрежа беа шокирани од однесувањето на водителката.

– Не му е на секого убаво да изгледа како „коска“, колку е непристојно да коментираат вака и да сликаат, вистински ужас. Можеби на некој му е убаво да изгледа така, што и е грижа?, се вели во еден од коментарите:

– Како може една дама да не се срами и да си дозволи да оди наоколу и да слика луѓе? Срамота и ужас…