Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во Ѓорче Петров.

Во несреќата која се случила на улицата Ѓорче Петров учествувале неколку возила, а возилата се пренасочуват по споредните улици.

Од МВР потврдија дека се случила сообраќајката и дека трае увид, но детели највија за утре.

Според првичните информации, има повеќе повредени лица.