Сообраќајната несреќа се случила вчера околу 17 часот во близина на саемот во Белград, јавуваат српските медиуми.

Според информациите, жена паднала од автобусот и се здобила со фрактура на ногата.

Во инцидентот била повредена и нејзината бремена ќерка, чиј зглоб бил повреден.

Полицијата и брзата помош излегле на лице место.