Пејачката Дара Бубамара на социјалните мрежи покажа дека се враќа од Бразил каде уживаше во деновите поминати со соработниците. Како што веќе беше објавено, таа се одлучи за бизнис класа, а деталите од авионот им ги покажа на сите преку Инстаграм.

Голем простор за одмор, гледање филмови, храна и пијалоци, Дара Бубамара го фотографираше сето тоа за своите фанови. Пејачката покажа и дека седи веднаш зад пилотот, а нема сомнеж дека и таа ужива во долгиот лет.

-Дара покрај тоа што потрошила мало богатство за хотелот, потрошила и 6.000 евра за авионски билети, бидејќи платила за бизнис класа. Таа сакаше нивниот 12-часовен лет да се одвива колку што е можно попријатно и безпречено. Бидејќи имале и кревет, спиеле цел пат, а стјуардесата ги разбудила дури кога послужила храна, изјавил извор за „Информер“.

📸