СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Загинал во сопствениот двор: Ги менувал тркалата, попуштила дигалката и камионот го згмечил- несреќа во Хрватска

Во населбата Доњи Пустаковец во близина на хрватскиот град Меѓимурје се случи несреќа во која загина маж, соопштува хрватската полиција.

Инцидентот се случил денеска околу 15 часот во Доњи Пустаковац, каде според информациите смртно настрадал 62-годишен маж.

Според полицијата, човекот загинал додека ги заменувал тркалата на сопствениот камион.

Имено, дигалката попуштила и човекот бил згмечен од каросеријата на камионот.