Вработен во Општина Карпош денеска бил напаdнат со отар предмет, откако претходела расправија.

Поради инцидентот интервенирала полицијата, а нападнатиот бил веднаш пренесен во ГОБ „8 Септември“ поради потреба од лекарска помош, пишува Слободен печат.

Како што соопштува МВР за Слободен печат, С.А.(34) со отар предмет му нанел повреdа на В.К.(37) двајцата од Скопје.

-Според неофицијални информации настанот се случил поради љубовен триаголник. Подолг период вработениот во општината бил во врска со мажена жена, а сопругот е сторителот на напаdот, наведува порталот.