Александра Трпеска e македонска Инстаграм блогерка која со една фотографија направена на плажа во Охрид, каде во бикини позира во природно издание без да ги крие несовршеностите на своето тело, испраќа моќна порака жените да го сакаат своето тело такво какво што е.

„Не бидете опседнати со својот изглед, бидете опседнати со слушањето на своето тело. Искрена фотографија од мојот мек задник полн со стрии и целулит, кој вибрира на плажата“, напиша Александра.

📸

📸