Маж на возраст од 58-години во СВР Скопје вчера пријавил дека на 30.03.2024 околу 17.00 часот неговите малолетни синови физички биле нападнати од нивната мајка Н.А.(44), со која тој е во бракоразводна парница.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.