На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како воз со полна брзина удира во автомобил „опел“ во селото Попучко. Во несреќата на пругата Белград – Бар загина жената В.А. (61) од Валево.

Безбедносната камера го снимила моментот кога возот удрил во автомобилот во kој била жената. Возот го разнесе и однесе автомобилот неkолkу стотини метри.

Жената починала на лице место.

🎥 🎥 🎥