Стравична сообраќајна несреќа се случи во Смедерево, Србија, пишуваат српските медиуми.

Како што неофицијално дознава Новости.рс, тројца работници од Железарницата загинале во сериозната сообраќајна несреќа, што се случи утрово во Смедерево.

Несреќата се случила на улицата „Црвена армија“, кога на автобусот кој ги враќал работниците од работ од трета смена, му откажале кочниците во близина на бензинската пумпа.

Автобусот се судрил со автомобилот, а автомобилот бил целосно искршен во несреќата. Жртвите биле во автомобилот.