СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ТАЖНА ВЕСТ: Почина синот единец на градоначалникот на општина Студеничани

Басри Садику, синот на Азем Садику, градоначалникот на општина Студеничани, почина денеска во раните утрински часови, објави порталот на албански јазик aktuale.mk.

Тој веќе подолго време боледуваше од тешка болест, додека во последните два дена состојбата му се влошила.

– Долгогодишната битка со оваа болест Басриу ја загуби во Клиничката болница „Мајка Тереза“ во Скопје. Басри Садику, и покрај тешката здравствена состојба, неколку години беше доста активен раководејќи со неколку информативни веб-страници, пишува aktuale.mk.

Изразуваме сочувство до семејството Садику и пријателите на починатиот.