СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Две лица починале по добивањето на вакцините на компанијата Модерна против ковид-19, кои што подоцна се повлечени по откривањето дека се контаминирани, објави денеска јапонското Министерство за здравство.

Мажите на возраст од 30 -тина години починале овој месец само неколку дена откако ја добиле втората доза на вакцината Модерна, соопшти министерството, пренесува Ројтерс.

Двајцата починати мажи примиле вакцини од пратките што биле повлечени поради контаминација, а точната причина за нивната смрт се уште се истражува.