СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ФОТО: Убавата Македонка се омажи за светски познатиот ракометар

Игор Карачиќ (33) и неговата свршеница Душица Андоновска од Македонија се венчаа вчера во црквата Свети Петар и Павле во Мостар. Нив ги венчаше отец Дарио Додиг, пренесува Љпортал.

Душица и Игор се запознаа додека ракометарот настапуваше за Вардар, каде мина седум години. Хрватскиот ракометен репрезентативец моментално настапува за полски Киелце, со кој неодамна стана европски вицешампион.

📸