СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Пред две години доживеа тежок мозочен удар: Почина поранешен ракометар на Пелистер

Босанските медиуми во текот на денешниот ден објавија тажна вест за смртта на еден од легендите на босанскиот ракомет, Гордан Жигиќ.

Прославениот ракометар, кој остави голем белег во босанскиот ракомет, почина на 68 години од животот.

Пред две години доживеа тежок мозочен удар. Во својата кариера го носеше дресот и на Пелистер.

Жигиќ беше член на шампионската генерација на Железничар од Сараево, која во сезона 1977/78 ја освои шампионската титула во поранешна Југославија.