Срамната игра на македонските ракометари на терен во дуелот со Аргентина во 3. коло од групната фаза на СП 2023 во Краков, дополнето и со срамно однесување на дел од „Фалангата“.

На полувремето од натпреварот меѓу Македонија и Аргентина конфликт и меѓу дел од македонските навивачи на трибините.

Две групи се судрија на трибините, најпрво со вербална пресметка а потоа со обид и за физичка пресметка, за да на крај реагираат организаторите па на крај редарите замолуваа дел од навивачите кои се впуштија во конфликт да ја напуштат „Таурон арената“…

Порталот Спортклуб објави дека тепачката била предизвикана од бабата и дедото на ракометарот Филип Талески.

– Имено бабата и дедото на Филип Талевски решија да делат правда на физички начин, па предизвикаа тепачка на трибините со македонските навивачи, објави порталот.

Во продолжение погледнете ги фотографиите кои ги објави порталот 24 ракомет:

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸

📸