Стана српски зет, многумина не можат да заборават кога Даниела Рајиќ ја завитка марамата и му послужи домашно пиво на НБА асот. Пол Џорџ, НБА кошаркарот се ожени со девојка со српски корени, поранешната стриптизета и танчерка Даниела Рајиќ, со која со години е во турбулентна врска.

Нивната љубовна приказна беше проследена со бројни скандали, а за медиумите изјавија дека им е тешко да бидат заедно, и дека не можат еден без друг. Тие се запознале во Мајами кога Даниела работела како го-го танчерка и тогаш почнале да излегуваат.

Меѓутоа, по неколку месеци раскинале, за таа набрзо да дознае дека е бремена. Иако тврдела дека детето е на Пол, тој негирал и таа го тужела. ДНК тестот покажа дека нивната ќерка Оливија, која се роди во 2014 година, навистина е негова.

Тогаш на суд беше кажано дека кошаркарот и понудил на Даниела милион долари за да абортира. По извесно време повторно се тужеле, кога тој побарал целосно старателство над ќерката, но добиле заедничка судска одлука. На крајот на краиштата, тие се смирија во 2017 година и ја добија ќерката Наташа, а во 2022 година се верија.

Девојката која сите во Србија ја знаат по прекарот „Српската Ким Карадашијан“ за Божиќ подготвила богата трпеза, па дури и сарма, а го послужила НБА асот и со „Никшичко пиво“. На сликата од услугата која беше на масата се истакна фотографијата од сармињата, но имаше и рендано цвекло, домашна супа, кисели краставички… Вистинска гозба која беше заокружена со ванила.

За десерт, таа подготвила наполитанки и колачи од ванила, оставајќи многумина во страв. Навистина неверојатна слика од семејство кое го гледавме слушајќи ги нашите локални хитови на одмор во претходните години.

Нивната врска започна во 2013 година, а оттогаш од најконтроверзна двојка прераснаа во двојка која на многумина им се допаѓа. Неколку пати објавија видеа од нивниот одмор каде се забавуваат со хитовите на српската музичка сцена, како песните на Светлана Ражнатовиќ Цеца.

Оваа девојка кај нас е позната како „српската Ким Кардашијан“ поради нејзините облини, а запросувањето на Џорџ привлече големо внимание. Пол знаеше да се пошегува на своја сметка, па дури и истакна дека Даниела го добила прстенот пред него (алудираше на прстенот во НБА што го добива шампионот на лигата).

Следеше гламурозната свадба која толку долго се чекаше.