Српската фолкера Вера Матовиќ живее во една од најскапите вили во Белград, поточно на Дедиње, а како што се зборува, за оваа куќа искеширала дури 3.8 милиони евра, пишува српски Блиц.рс.

Меѓутоа, тоа не е се што пејачката поседува. Има уште една луксузна куќа, на Вождовац, која со својот изглед потсеќа на дворец, а за оваа недвижнина на фолкерката ретко кој знае.

-Сите добро знаете како Вера изгледа денес, како русокоса, но во младоста беше потполно поинаква.

Имаше темна виткана коса, позираше предизвикувачки, но и понатаму остана препознатлива по својата насмевка.