Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

-Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

-Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

 

View this post on Instagram

 

?? Arrived in Dubai & found a new mate ? ••• @bibi_swimwear Have you been here before?! I’ve been here a few times now and it’s astonishing how much development has gone on! It’s unrecognisable ?. ~ • So lovely to grab some sun and time with the family ??? Hope you’re having a lovely #saturday! X

A post shared by EMILY WARBURTON ADAMS (@english_ems) on

Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

-Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

-Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

❤️ ? Down to the berry basics in @fruitybootyunderwear ? #ethicallymade ? @emilycarolynrowe

A post shared by EMILY WARBURTON ADAMS (@english_ems) on

Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

-Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

-Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

-Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

-Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

? ? GIVEAWAY CLOSED ?Midsummer is a wonderfully supercharged time of year – ideal for making resolutions to kickstart new habits, strengthen resolve and let go of any negativity. I don’t often talk about this topic but I’m very happy to share this GIVEAWAY with you. If you’re into this sort of thing, performing rituals around Midsummer will help empower you to create a life you love. To celebrate Midsummer in style, we’ve teamed up with other brilliant brands… you can win ALL these products to help create your perfect Midsummer Ritual. Whoot! ••• TO ENTER 1. LIKE this post and tag as many of your friends as you like 2. FOLLOW all brands 3. HOORAY you have entered into The Midsummer Magic Giveaway PRIZES @owlapothecary – The Abundance Ritual Kit & Balance Candle @foragesomerset – Boho Woven Tote Bag @annacoxcusions – Denim & Neon cushion & throw @harryrockslondong – Sun Pendant @shyla_london – Sun Earrings @yogi2me – Sound healing & gong bath T&Cs Giveaway closes 8am on Monday 18th June GMT and the winner will be announced at 12pm on Monday 18th June. This promotion is in no way sponsored or endorsed by Instagram and entrants must be 18+ years. The gong bath session will take place in London, at the winner’s home, office or desired location organised by the winner.

A post shared by EMILY WARBURTON ADAMS (@english_ems) on

Таа признава дека се и се исплатело, затоа што платата после тоа и била висока, а стилот на живот раскошен. Освен платата стјуардесите добивале и бакшиш, кој се качува до неколку десетици илјади долари неделно ако имате среќа. Иако не сака да открие колку точно заработувала, тврди дека не и било доволно. Посебно затоа што работниот ден и траел и до 17 часа.

Како што вели, знаеле да застанат на луксузните пристаништа, како што е она на Корзика, а вработените на јахтата немале време ниту да се симнат од таму да го разгледаат градот.

-Понекогаш сте преморени и кога гостите ќе заминат од јахтата, само саката да убиете околу два час, раскажува таа.

Меѓу славните гости кои често пловеле на јахтите се Бијонсе, Џеј Зи, Леонардо Ди Каприо и Кортни Кардашијан.