Не е непознато дека српската водителка Јована Јеремиќ често со своите стајлинзи и однесување ги остава без зборови гледачите, а тоа и успеа да го направи и денеска.

Јована утрово пред камерите се појави во бел корсет кој во преден план го истакна нејзиното бујно деколте.

Корсетот го откри нејзиниот стомак, но и белиот градник кој го носеше под него.

– Убаво кажав, не сум класична водителка. Јас во сабота и недела настапувам, не водам програма, изјави Јована Јеремиќ на самиот почеток на Ново утро.

Сепак, освен провокативниот стајлинг, многумина забележаа дека на столот на кој седеше водителката се наредени три перници, а на Твитер набрзо следеа коментари:

„И ставија три перници за да стигне до масата“, „Русокосата никако да разбере дека столчето може да се подигне по висина, или срамота и е другите да и укажат на тоа“, „ Не верувам во тоа што го гледам“…