Една од најпознатите хрватски навивачки Ивана Кнол секогаш привлекува внимание со својот изглед, а неодамна со една своја постапка повторно ги запали социјалните мрежи.

Ивана моментално живее во САД, а тамошната јавност ја заинтригира шетајќи по улиците само во бикини во кое нејзината совршена фигура дојде до полн израз.

Откако се појави на Светското првенство во Русија, Ивана преку ноќ стана популарна, а поради убавината и шармот достигна над половина милион следбеници на Инстаграм.

Сега со својот атрактивен изглед ја подигна температурата на улиците и го привлече вниманието на многу минувачи кои беа воодушевени од она што го видоа.

Во видеото во прилог погледнете го уличниот настап на заносната Хрватка.

View this post on Instagram

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)