Пејачката Сузана Јовановиќ вечерва организираше прослава во хотелот „Хилтон“ по повод објавувањето на новиот албум.

Имено, пејачката сними девет нови песни и спотови, од кои три дуети со Саша Матиќ, Пеџа Меденица и Вики Миљковиќ. На прославата беше и нејзиниот сопруг Саша Поповиќ, како и децата – синот Даниел и ќерката Александра.

Даниел е син на Сузана од првиот брак. Александра е ќерка на Сузана и Саша.

Имајќи предвид дека сопругата на поранешниот директор на Гранд продукција, Саша Поповиќ, го објави последниот проект пред единаесет години, сега тоа го стори за лично задоволство.

„Задоволна сум што го сторив тоа во моментов затоа што музиката е моја голема љубов, а од друга страна не е затоа што би заработил пари“, рече Јовановиќ.

„Ова тлее веќе долго време и конечно го виде светлото на денот“, изјави таа за Нова.рс.