Еден од миленичките на понежниот пол кои ја гледаа мега популарната серија „Млади бунтовници“, мексиканскиот заводник Мануел, скрoмното момче на Миа Колучи, веќе порасна во прекрасен маж.

Имено Фелипе Коломбо има 38 години, има среќен брак веќе 13 години со Сесилија Коронадо, со која има и ќеркичка по име Аурора.