Репрезентативецот на Австрија, Марко Арнаутовиќ вчера и денеска е во центарот на вниманието на целиот регион, особено во Македонија по скандалозното однесување и пцуење на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

Во младоста фудбалерот кој по татко е Србин, а по мајка Австриец медиумите го споредуваа со Златан Ибрахимовиќ, но таблоидите многу повеќе се занимаваа со неговите скандали од секогаш отколку со неговата кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

Сепак за негова среќа тој се смири пред седум години откако ја запознал убавата сопруга Сара, по што не му требало многу време да сфати дека убавата Германка која има и полско потекло е жената на неговиот живот.

Марко и Сара имаат две ќерки, Емилија и Алиса, а таа и покрај раѓањето на двете деца изгледа повеќе од совршено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

Странските медиуми особено се интересираат за неа секогаш кога ќе објави провокативна фотографија од плажа во танга, погледнете како навистина изгледа таа:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Arnautovic (@saraharnautovic)