Пејачот Милан Станковиќ публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што важеше за еден од омилените кандидати.

По завршувањето на шоуто, пејачот некој период беше дел од Гранд, но потоа ја смени продукцијата.

Пејачот во последно време не е многу активен на музичката сцена, но е активен на социјалните мрежи односно на Твитер каде често знае да ги изнесе своите ставови за вакцинирањето и поради тоа да наиде на критики.

Меѓутоа, овојпат на социјалните мрежи се пофали со својот нов изглед и многумина не би го препознале на прва.

Имено, пејачот сега наместо кратка има долга коса, а на неговите фанови им се допадна изгледот.

-Доаѓа зимата“, напиша тој покрај објавата.

„Леле каков си“, „Како друг човек“, се само само некои од коментарите кои може да се прочитаат под објавата.