Фолк пејачот Дарко Лазиќ направи вистинска врева на настапот, кога, како што се наведува, пеел на плејбек. На социјалните мрежи почнаа да кружат видеа каде Дарко почнува да ја пее песната на Синан Сакиќ „Пијам на екс“, но на сите им се чини дека тоа е гласот на Синан, додека Лазиќ само отвора уста.

Како што пишуваат тамошните медиуми, разочараните фанови наводно рано почнале да си заминуваат на последните неколку настапи на Дарко и да бараат од организаторите парите назад.

View this post on Instagram

A post shared by Express (@express.ba)

– Нема да се измори! Не е дека Дарко, многу се лажира додека пее, тоа не го правел порано! Ужас, не успеа и доволно е пеењето! Се опива и не може повеќе да пее! – беа негативните коментари под видеото.

Инаку, Дарко веќе беше мета на прозивки поради неговиот глас, но рече дека е нормално што има ситни проблеми, со оглед на тоа што не настапувал повеќе од два месеци, по операцијата и компликациите што ги имаше.

– Настинат сум, два месеци не работам, па морам да го вратам грлото во ритам. Одам со полна пареа, имаме многу настапи, го промовираме и албумот и новите песни. Јас сум во длабоко црвено – призна неодамна Дарко.