Поранешниот натпреварувач во „Парови“ Иван Гавриловиќ вчера го погреба својот татко, кој почина по долго и тешко боледување.

Она што им привлече внимание на српските медиуми е што Гавриловиќ ги шокираше своите придружници на социјалните мрежи со објавата што веднаш ја избриша.

Имено, Гавриловиќ на својот Инстаграм профил објави шокантна и морбидна фотографија од погребот на неговиот татко и се прости од него со емотивни зборови.

– Мојот единствен татко. По долго и тешко боледување, те сакам, напиша Гавриловиќ, кој се покаја и ја избриша фотографијата неколку минути откако ја објави.

По овој повод, се огласи и Милијана која истакна:

– Има кој да биде со Иван, тој самиот ја избра. Ете му ја Марина, беше краткиот коментар на Милијана Богдановиќ.