Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера имаше свој концерт во Охрид.

Таа во балканскиот Ерусалим пристигна со својот автомобил, за разлика од Јелена Карлеуша која во Охрид неодамна пристигна со приватен авион.

И додека нејзиното момче Богдан Срејовиќ ја придружуваше насекаде во последен период на настапите во соседна Србија, овој пат не се појави во Охрид.

Заедно со Цеца во Охрид допатува и нејзиниот фризер и пријател, Стеван Радивојевиќ со кого Цеца е неразделна изминатиов период.

Цеца сепак блескаше на сцената и без негова поддршка, а најголем мотив и беше публиката.

Пејачката на себе носеше долг розов фустан со длабоко деколте и шлиц.

Таа инаку уживала во македонската традиционална кујна за која во неколку наврати во минатото има само пофални зборови.

📷

🎥

🎥

🎥