Милјана Кулиќ веќе се подготвува да влезе во петтата сезона на реалното шоу „Задруга“, поради што отиде на „ремонт“.

Имено, Милјана одлучи целосно да го промени својот изглед. Иако минатата сезона се потстрижи пред камера и носеше перики, сега има сосема нова фризура.

Кулиќ ја надгради косата, а посети и клиника за естетска хирургија, каде што направи неколку корекции пред да влезе.

Судејќи според видеото што го објави на својата приказна на Инстаграм, Кулиќ очигледно ги надополни усните, но направи и нови веѓи и додаде малку ботокс на лицето.

– Само да ве известам дека влегувам во Задруга, за жал. И за ваша среќа, сакав да се одморам уште малку, да ги наполнам батериите и да ослабам повеќе. Сепак, морам веднаш да влезам. Вечерва ќе си ја средувам косата и ќе направам неколку корекции на лицето, рече Милјана во обраќањето на „сторито“.