Една жена привлече голем број обожаватели благодарение на нејзиниот пркосен изглед низ годините.

Маја Спилмен редовно објавува видеа на својата страница „ТикТок“ каде ги покажуваат нејзините зачудувачки облини во тесни мини фустани и бикини – и никој не може да поверува дека има 50 години.

Всушност, луѓето што ги гледаат нејзините снимки велат дека Маја има дваесет или триесет години, но таа тврди дека е многу постара – и не се плаши да го признае тоа.

Оваа убавица стана доста позната со танцување во нејзината спална соба и објавување снимки од танцот на ТикТок.

– Толку сум згодна што мажите не веруваат дека имам 50 години, помладите момци постојано ме молат да излезам надвор, и ми се допаѓа внимание – напишала Маја под едно од видеата.

Мажите од сите возрасти уживаат да ги гледаат нејзините облини и да и предлагаат бројни непристојни понуди, додека другите жени се воодушевени од нејзината убавина.

– Овде нема што да се види … Само 50-годишна трендсетерка – напишала Маја под едно од видеата.

Маја се приклучи на долгата листа на убави 50-годишни sвезди, вклучувајќи ги и Џенифер Лопез и Џенифер Анистон, кои со својата убавина им пркосат на годините и продолжуваат да привлекуваат воздишки на многу фанови.

„Совршено“, „убаво“ и „волшебно“ се некои од комплиментите што Маја ги добива секој ден, а се чини дека таа изгледа се поволшебно на секој нов клип.

„О Боже, ти си најубавата 50 годишна жена што сум ја видел“, стои во еден од коментарите.

„Се надевам дека ќе изгледам половина добро во педесеттите години како што изгледаш ти“, напиша една жена.

Едно за заљубено момче напиша: „Вие сте сон на секој човек“ … и многу други се согласија.