Авторката на најголемите хитови во регионот почина во неделата по долгата борба со ракот.

„Престани прв да се јавуваш и ќе видиш колку мртви цвеќиња си полевал“.

Така гласи последната објава на Марина Туцаковиќ на нејзиниот профил на Инстаграм. Таа сподели цитат од автор по име Синиша Буковски. До денеска, нејзиниот пост го лајкнаа повеќе од 16.000 луѓе, а Северина и Нина Бадриќ исто така го коментираа.

View this post on Instagram

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)